X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

میثاق تنهــا

_____________________________ هیچ وقت،هیچ چیزی،اونطور که خودت میخوای پیش نمیره...

جعبه کفش

زن وشوهری بیش از شصت سال با یکدیگر زندگی مشترک داشتند. آنها همه چیز را به طور مساوی بین خود تقسیم کرده بودند. در مورد همه چیز با هم صحبت می کردند و هیچ چیز را از یکدیگر پنهان نمی کردند مگر یک چیز؛ یک جعبه کفش در بالای کمد پیرزن بود که از شوهرش خواسته بود هرگز آن را باز نکند و در مورد آن هم چیزی نپرسد.


در همه این سالها پیرمرد آن را نادیده گرفته بود اما بالاخره یک روز پیرزن به بستر بیماری افتاد و پزشکان از او قطع امید کردند.
در حالی که با یکدیگر امور باقی را رفع و رجوع می کردند پیر مرد جعبه کفش را آورد ونزد همسرش برد.
پیرزن تصدیق کرد که وقت آن رسیده است که همه چیز را در مورد جعبه به شوهرش بگوید. پس از او خواست تا در جعبه را باز کند.
وقتی پیرمرد در جعبه را باز کرد دو عروسک بافتنی و مقداری پول به مبلغ نود پنج هزار دلار پیدا کرد. پیرمرد در این باره از همسرش سوال نمود.
پیرزن گفت : هنگامی که ما قول و قرار ازدواج گذاشتیم مادربزرگم به من گفت که راز خوشبختی زندگی مشترک در این است که هیچ وقت مشاجره نکنید او به من گفت که هر وقت از دست تو عصبانی شدم ساکت بمانم و یک عروسک ببافم.
پیرمرد به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و سعی کرد اشک هایش سرازیر نشود فقط دو عروسک در جعبه بود پس همسرش فقط دو بار در طول زندگی مشترکشان از دست او رنجیده بود.
از این بابت در دلش شادمان شد پس رو به همسرش کرد و گفت این همه پول چطور؟ پس اینها از کجا آمده؟
پیرزن در پاسخ گفت : آه عزیزم این پولی است که از فروش عروسک ها به دست آورده ام!


میثاق نوشت یک : این داستان از نسل تعمیر کاران گرفته شده! نه نسل الان که نسل تعویض کاران هستند!
م.ن. دو : توضیح در مورد م.ن. یک، در قدیم وسیله ای خراب میشد تعمیر کار میومد و وسیله رو هرجوری که میشد تعمیر میکرد ولی الان اکثر وسیله ها وقتی خراب میشه دیگه از تعمیر خبری نیست! به کل وسیله دور انداخته میشه و وسیله ای جدید خریده میشه! زوج های الان هم همینطور شده، بجای تغییر و سازش دست به تعویض شریک زندگی میزنن!
م.ن. سه : خیلی خوب میشد آدم وقتی یکی رو دوست داره، بعضی از اخلاق های بدش رو همونطور که هست قبول کنه، یا اگه میدونه با تغییر کوچکی در اخلاق خودش میتونه جلوی اون اخلاق بد طرف رو بگیره، خیلی بهتره در خودش تغییر کوچیک ایجاد کنه تا اینکه بخواد دست به تعویض بزنه! چون شاید اونی که جدید میاد مشکلاتش بیشتر از اینی باشه که الان هست!

تاریخ ارسال: دوشنبه 16 شهریور 1394 ساعت 09:00 | نویسنده: میثاق | چاپ مطلب
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

پیچک